متخصص کلورکتال

متخصص کلورکتال چیست ؟

دکتر وحید معتمدی ، فوق تخصص کلورکتال است که در این زمینه بسیار باتجربه می باشد. در علم پزشکی ، متخصص کلورکتال باید در زمینه بررسی ، شناخت و درمان بیماری های روده بزرگ ، راست روده و مقعد فعالیت داشته باشد. حوزه فعالیت دکتر وحید معتمدی ، در زمینه درمان بیماری های روده بزرگ و مقعد می باشد.

جراح خوب کولورکتال

بیمارانی که مبتلا به بیماری کلورکتال ، می باشند جهت انتخاب یک جراح متخصص کلورکتال باتجربه می توانند اقدامات زیر را انجام دهند :متخصص کلورکتال

 1. در مرحله اول می توانید به جستجو در گوگل بپردازید یا از دوستان و آشنایان خود که در این زمینه اطلاعات دارند ، پرس و جو کنید.
 2. پس از گذراندن این مرحله ، حال شما لیستی از جراحان کلورکتال دارید ، برای انتخاب یکی از جراحان موجود در لیست خود باید درباره سوابق پزشکی و عمل های موفقیت آمیز آن ها اطلاعات داشته باشید ؛ برای این کار می توانید به سایت آن ها مراجعه کرده یا به صورت حضوری به مطب آن ها بروید و با بیماران آن ها درباره میزان رضایت آنان صحبت کنید.
 3. سپس شما باید با دقت فراوان بهترین جراح کلورکتال را انتخاب کنید.

ویژگی بهترین متخصص کلورکتال

 • یک جراح خوب کلورکتال ، جراحی است که سلامت بیمار ، در اولویت او قرار گرفته باشد نه منافع مالی.
 • یک متخصص کلورکتال ، باید نمونه کارهای موفقیت آمیز بسیار زیادی داشته باشد.
 • بهترین جراح کلورکتال ، جراحی است که صبور باشد و بتواند به بیمار خود آرامش بدهد.
 • جراح کلورکتال ، باید به اندازه کافی به بیمار در رابطه با بیماری اش اطلاعات بدهد.
 • متخصص کلورکتال ، باید اطلاعات کافی جهت انتخاب بهترین روش درمانی داشته باشد.
 • جراح کلورکتال ، باید با آرامش و حوصله بدون اینکه باعث بروز استرس در بیمار شود ؛ تمامی آزمایشات و معاینه های لازم را انجام دهد.

متخصص کولورکتال در تهران

دکتر وحید معتمدی ، متخصص جراحی عمومی ، فلوشیپ فوق تخصصی کلورکتال ، یکی از بهترین ها در این زمینه می باشند ؛ حوزه فعالیت ایشان در ارتباط با تشخیص و درمان بیماری های مربوط به روده و مقعد است ؛ در ذیل به برخی از خدمات ایشان اشاره شده است :

 1.  سرطان راست رودهمتخصص کلورکتال
 2.  سرطان روده بزرگ
 3.  سندروم روده تحریک پذیر
 4.  بیماری کرون
 5.  بیماری سلیاک
 6.  کولیت اولسراتیو
 7.  بواسیر
 8.  بیماری دیورتیکولوز
 9.  فیشر
 10.  فیستول مقعد
 11.  زگیل تناسلی یا مقعدی
 12. و از این قبیل موارد

کلورکتال

در اصطلاح پزشکی به روده بزرگ و راست روده ، کلورکتال می گویند.

دستگاه گوارش ، تشکیل شده از مری ، معده ، روده باریک و راست روده می باشد. روده بزرگ که نام پزشکی آن کولون می باشد ، از انتهای روده باریک تا مقعد قرار دارد . منظور از مقعد دهانه روده بزرگ می باشد.

هنگامی که در روده بزرگ ، شیوع بیماری سرطان رخ می دهد می گویند بیمار ، مبتلا به سرطان کلورکتال شده است.

این بیماری معمولا در افراد بالای 50 سال رخ می دهد و دلایل گوناگی دارد ، ممکن است ارثی باشد یا به علت یکی از دلایل زیر :

 • مصرف سیگار و الکل
 • رژیم غذایی ناسالم
 • ورزش نکردن به اندازه کافی
 • چاقی در پهلو

روده بزرگ

روده بزرگ ، تقریبا یک متر و نیم بوده و در میان روده باریک و مخرج قرار گرفته است ؛ در واقع این عضو از بدن ، بخشی از لوله گوارش می باشد ؛ روده بزرگ ، تشکیل شده از قسمت های متفاوتی است که آسیب دیدگی هر یک از آن ها ، منجر به بروز اختلال در عملکرد روده می گردد.

از وظیفه اصلی روده بزرگ ، باید به هدایت مواد هضم نشده به خارج از بدن اشاره کنیم.

بیماری های روده بزرگ

سرطان روده ، جزء شایع ترین بیماری های روده بزرگ بوده که در میان افراد بالای 50 سال بسیار رایج می باشد ؛ با این حال این بیماری در میان جوانان نیز دیده می شود.

درمان بیماری های روده بزرگ

بیماری های روده ، در مراحل اولیه خوش خیم بوده و پس از گذشت مدتی بدخیم شده و علائم آن نمایان می شود ؛ لازم به ذکر است که تشخیص بیماری های روده ، ممکن است بسیار دشوار باشد ؛ به منظور این کار پزشک ، انجام آزمایشات متفاوتی ؛ از جمله کولونوسکوپی را تجویز می کند.

در برخی از موارد تنها راه درمان بیماری های روده ، انجام جراحی بوده و از انجام روش های دیگر ، نتایج مطلوب دریافت نخواهد شد.

به تمامی افراد توصیه می گردد به منظور جلوگیری از بروز عوارض جبران ناپذیر ، در صورت مشاهده هر گونه علائم غیر طبیعی ، سریعا به پزشک مراجعه کرده و تحت معاینه قرار گیرند ؛ چرا که برخی از بیماری های روده بسیار خطرناک بوده و در صورت عدم توجه به آن ، ممکن است منجر به مرگ افراد گردد.

هزینه جراحی کولورکتال

تعیین قیمت جراحی کلورکتال همانند سایر جراحی ها ، نیازمند بررسی عوامل بسیار و همچنین معاینات مورد نیاز توسط پزشک می باشد ؛ از این رو به افراد توصیه می گردد ، جهت آگاهی از هزینه قطعی جراحی کولورکتال ، به پزشک مراجعه کرده و تحت معاینه قرار گیرند.

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button