متخصص کلورکتال در تهران

دکتر وحید معتمدی ، دارای بورد تخصصی جراحی عمومی و فلوشیپ فوق تخصصی کلورکتال است که در این زمینه بسیار باتجربه می باشد. در علم پزشکی ، متخصص کلورکتال در تهران باید در زمینه بررسی ، شناخت و درمان بیماری های روده بزرگ ، راست روده و مقعد فعالیت داشته باشد. حوزه فعالیت دکتر وحید معتمدی ، در زمینه درمان بیماری های روده بزرگ و مقعد می باشد.

متخصص کلورکتال در تهران - دکتر وحید معتمدی

جراح خوب کولورکتال در تهران

بیمارانی که مبتلا به بیماری کلورکتال ، می باشند جهت انتخاب یک جراح و متخصص کلورکتال در تهران باتجربیاتی که دارد ، می توانند اقدامات زیر را انجام دهند :

 1. در مرحله اول می توانید به جستجو در گوگل بپردازید یا از دوستان و آشنایان خود که در این زمینه اطلاعات دارند ، پرس و جو کنید.
 2. پس از گذراندن این مرحله ، حال شما لیستی از جراحان کلورکتال دارید ، برای انتخاب یکی از جراحان موجود در لیست خود باید درباره سوابق پزشکی و عمل های موفقیت آمیز آن ها اطلاعات داشته باشید ؛ برای این کار می توانید به سایت آن ها مراجعه کرده یا به صورت حضوری به مطب آن ها بروید و با بیماران آن ها درباره میزان رضایت آنان صحبت کنید.
 3. سپس شما باید با دقت فراوان بهترین جراح کلورکتال تهران را انتخاب کنید.

ویژگی بهترین متخصص کلورکتال

 • یک جراح خوب کلورکتال ، جراحی است که سلامت بیمار ، در اولویت او قرار گرفته باشد نه منافع مالی.
 • یک متخصص کلورکتال در تهران ، باید نمونه کارهای موفقیت آمیز بسیار زیادی داشته باشد.
 • بهترین جراح کلورکتال ، جراحی است که صبور باشد و بتواند به بیمار خود آرامش بدهد.
 • جراح کلورکتال ، باید به اندازه کافی به بیمار در رابطه با بیماری اش اطلاعات بدهد.
 • متخصص بیماری های مقدی خوب در تهران ، باید اطلاعات کافی جهت انتخاب بهترین روش درمانی داشته باشد.
 • جراح کلورکتال ، باید با آرامش و حوصله بدون اینکه باعث بروز استرس در بیمار شود ؛ تمامی آزمایشات و معاینه های لازم را انجام دهد.

متخصص کولورکتال در تهران

دکتر وحید معتمدی ، متخصص جراحی عمومی ، فلوشیپ فوق تخصصی کلورکتال تهران ، یکی از بهترین ها در این زمینه می باشند ؛ حوزه فعالیت ایشان در ارتباط با تشخیص و درمان بیماری های مربوط به روده و مقعد است ؛ در ذیل به برخی از خدمات ایشان اشاره شده است :

 1.  سرطان راست روده
 2.  سرطان روده بزرگ
 3.  سندروم روده تحریک پذیر
 4.  بیماری کرون
 5.  بیماری سلیاک
 6.  کولیت اولسراتیو
 7.  بواسیر
 8.  بیماری دیورتیکولوز
 9.  فیشر
 10.  فیستول مقعد
 11.  زگیل تناسلی یا مقعدی
 12. و از این قبیل موارد

 

بهترین متخصص کلورکتال در تهران کیست ؟

متخصص فعال در این حوزه، در زمینه مراقبت از افراد دارای بیماری های روده کوچک ، روده بزرگ ، راست روده و مقعد و نیز مشکلات مربوط به روده در کبد ، مجرای ادرار و سیستم تولید مثل ، تخصص دارد. متخصص بیماری های مقعدی ، یک فوق تخصص بسیار با تجربه است ، که از تکنیک های دارویی و جراحی برای تشخیص و درمان بسیاری از مشکلات از قبیل عفونت ها ، بی اختیاری ، بیماری های التهابی روده و سرطان روده ، استفاده می کند.

متخصص کلورکتال در تهران چه اقداماتی را انجام می دهد ؟

این متخصص معمولاً اقدامات زیر را انجام می دهد :

 1. تاریخچه پزشکی بیمار را ارزیابی کرده و به بیمار ، دستورالعمل های لازم برای سلامت روده و پیشگیری از بیماری را آموزش می دهد.
 2. آزمایش فیزیکی را انجام می دهد ، که شامل ارزیابی فشار خون و علائم حیاتی می باشد.
 3. دستور انجام تست های آزمایشگاهی ، را صادر کرده و آن ها را تفسیر می نماید. همچنین داروها را تجویز می کند.
 4. بهترین متخصص کلورکتال در تهران، بیماری های حاد و مزمن و مشکلات تاثیر گذار ، بر روی روده های کوچک و بزرگ و راست روده ، ناهنجاری های کف لگن و بی اختیاری ، را تشخیص داده و درمان می نماید.
 5. مراقبت مستقیم برای مشکلات روده و مشکلات مرتبط را در مطب ، کلینیک، مرکز جراحی سرپایی و بیمارستان انجام می دهد.
 6. دامنه ای از مشکلات از قبیل پولیپ ها و سرطان های روده بزرگ را غربالگری نموده ، درمان کرده و تحت نظارت قرار می دهد.
 7. روندها و جراحی هایی را برای تشخیص و درمان مشکلات روده ، از قبیل کولونوسکوپی و درمان انسداد روده را انجام می دهد.
 8. با پزشک مراقبت های اولیه و سایر متخصصین و اعضای تیم پزشکی شما ، به منظور ارائه بهترین مراقبت ، همکاری نزدیکی را انجام می دهد.

چه کسانی باید توسط متخصص کلورکتال خوب در تهران معاینه شوند ؟

پزشک عمومی شما ، می تواند سلامت عمومی دستگاه گوارش شما را مدیریت کرده و برخی مشکلات خاص ، از قبیل هموروئید های ملایم و یبوست های گهگاهی یا اسهال ، را مدیریت کند. بسیاری از افراد برای اولین بار ، زمانی به دیدن فوق تخصص کلورکتال می روند ، که پزشک عمومی آن ها یا متخصص دیگری ، یک مشکل پیچیده تر از قبیل پولیپ های روده یا بی اختیاری را یافته ، یا به آن مظنون شود. پزشک عمومی همچنین بیماران را برای ارزیابی بیشتر ، علائمی که یک مشکل جدی تر را نشان می دهد ، به متخصص کلورکتال در تهران معرفی می کند. برای مثال خونریزی روده یا اسهال یا یبوست بی دلیل ، می تواند نشانه سرطان روده بزرگ یا انسداد روده باشد. مراجعه به دکتر بیماری های مقعدی ، برای علائم اولیه و مراقبت های پیشگیری قبل از مشکلات جدی آسیب دیدگی دائمی ، بهترین روش برای کاهش خطر آسیب دیدگی دائمی ، فلج و دیگر مشکلات می باشد.

چه زمان باید به یک متخصص خوب کلورکتال مراجعه کنیم ؟

در صورت مشاهده هر یک از علائم یا مشکلات زیر ، به بهترین متخصص کلورکتال در تهران مراجعه کنید :

 • آبسه یا کورک در ناحیه کشاله ران یا مقعد
 • بی اختیاری ادرار یا مدفوع
 • خونریزی روده یا مدفوع سیاه ، با بافت قیر مانند و چسبناک
 • احساس خارش یا سوختگی بی دلیل در اطراف مقعد
 • اسهال یا یبوست بی دلیل یا در حال پیشرفت
 • درد مقعد ، روده یا شکم شدید و بی دلیل

همچنین تحت موقعیت های زیر ، از سوی پزشک حاذق تحت مراقبت قرار خواهید گرفت :

 1. شما دارای مشکل یا بیماری سیستم گوارشی ، ادراری یا تولید مثل هستید ، که به نظارت و مراقبت تخصصی نیاز دارد.
 2. شما به تست های تخصصی یا روندهایی در روده ها ، از قبیل کولونوسکوپی نیاز دارید.
 3. پزشک عمومی شما مشکلی از قبیل خون در مدفوع ، یا یک توده شکمی را می یابد که به ارزیابی بیشتر نیاز دارد.
 4. اگر شما به یک متخصص سیستم گوارش ، مجرای ادرار و سیستم تولید مثل نیاز دارید ، باید به یک متخصص با تجربه و دارای گواهی بورد تخصصی ، مراجعه نمایید.

متخصص کلورکتال در تهران ، چه مشکلاتی را درمان می کند ؟

این متخصص ، مشکلات و بیماری هایی که به سلامت روده ها ارتباط داشته ، و با مجاری ادرار و سیستم تولید مثل مرتبط است ، را درمان می نماید. مشکلاتی که به دست یک متخصص کلورکتال خوب در تهران قابل درمان می باشد ، عبارتند از :

 • سرطان روده بزرگ و راست روده ، که شامل پولیپ هایی است که توده های پیش سرطانی می باشند.
 • دیورتیکولوز ، که رشد کیسه هایی در دیواره روده بزرگ می باشد.
 • فیسورها ، که شامل پارگی های دردناک در مقعد می باشند.
 • هموروئید ها ، که شامل رگ های متورم شده در راست روده و مقعد می باشند.
 • عفونت ها در اطراف مقعد و راست روده ، که شامل آبسه ها ، فیسول ها و زگیل های مقعدی می باشند.
 • بیماری التهاب روده (IBD) ، که شامل بیماری کرون و کولیت های اولسراتیو می باشد.
 • پایین افتادگی اندام های لگن ، که شامل افتادگی مثانه و افتادگی راست روده می باشد.
 • مشکلاتی در ادرار و مدفوع کردن ، که شامل بی اختیاری ، یبوست در حال پیشرفت یا اسهال و برگشت ادرار می باشد.

متخصص کلورکتال برای تشخیص ، چه تست هایی را انجام می دهد ؟

متخصصان کلورکتال در تهران ، می توانند دستور انجام دامنه وسیعی از تست های تشخیصی ، برای مشکلات روده ها و اندام های گوارشی و نیز سیستم ادرار و تولید مثل و مشکلات سلامت عمومی ، را صادر کرده و آن ها را انجام دهند. آن ها همچنین قادر به تفسیر تست های زیر نیز می باشند :

 1. تنقیه باریم ، برای شناسایی نواحی ناهنجار در روده بزرگ
 2. کولونوسکوپی و سیگموئیدوسکوپی ، برای آزمایش بخش تحتانی روده بزرگ (سیگموئیدوسکوپی) ، یا داخل روده بزرگ (کولونوسکوپی)
 3. آزمایشات دیجیتال راست روده ، برای احساس کردن ناهنجاری های مقعد و راست روده ، و کنترل خون در مدفوع
 4. تست های غربالگری و سلامت عمومی ، شامل تست خون و عفونت در مدفوع ، شمارش کامل خون (CBC) ، تست های لخته شدگی خون ، کشت خون ، تجزیه و تحلیل ادرار ، اشعه X شکم و قفسه سینه ، تست گلوکز خون (قند) ، تست های الکترولیت ، تست های عملکرد کلیه و کبد و غربالگری فشار خون
 5. پروتوسکوپی برای آزمایش راست روده ، با استفاده از لوله های کوتاه دوربین دار به نام پروتوسکوپ
 6. کولونوسکوپی مجازی ، برای جستجوی ناهنجاری ها در روده بزرگ ، با استفاده از توموگرافی کامپیوتری (CT) یا تصویر برداری رزونانس مغناطیسی (MRI)

چگونه می توان بهترین متخصص کلورکتال در تهران را پیدا نمود ؟

امروزه اینترنت فضای مناسبی را برای تحقیق و جستجو در زمینه های مختلف فراهم نموده است. برای انتخاب بهترین متخصص بیماری های مقعدی در تهران می توانید در اینترنت شروع به جستجو کرده و مدرک ، تخصص و میزان سابقه کاری پزشک را مود ارزیابی قرار دهید. همچنین مشاهده فضای مجازی پزشک و صحبت با سایر مراجعه کنندگان و بیماران می تواند شمارا در انتخاب بهترین متخصص کلورکتال راهنمایی و کمک نماید.

بهترین دکتر برای بیماری های مقعدی ، پزشکی است که دارای سابقه و تجربه طولانی در این زمینه بوده و به کمک بهترین و جدیدترین روش های روز دنیا با کمترین عوارض و درد به درمان و برطرف نمودن مشکلات بیماران بپردازد. بیشتر افراد به دلیل نداشتن آگاهی ، شرم و خجالت از بیان مشکلات مربوط به بیماری های مقعدی خودداری می کنند و از مراجعه به پزشک پرهیز می نمایند. هرچند که این دسته از بیماری ها مهلک و کشنده نیستند ، با این حال عدم درمان یا تاخیر در درمان و بهبودی شما را سخت تر و طولانی تر می نماید و این مسئله تمامی ابعاد زندگی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.

درمان سرطان روده توسط متخصص کلورکتال در تهران

همانطور که می دانید رشد سلول های زائد منجر به ایجاد سرطان در آن ناحیه می شود. اگر رشد این سلول ها در رکتوم یا روده بزرگ اتفاق بیافتد ، از نظر متخصص حاذق ، فرد به سرطان روده مبتلا شده است. اغلب افراد پس از مواجه با علائمی همچون وجود خون در مدفوع ، کاهش ناگهانی وزن ، خستگی دائمی و درد در ناحیه شکم به پزشک مراجعه می کنند ، متخصص با بررسی علائم به وجود سرطان روده پی می برد اما برای اطمینان از ان ، انجام ازمایش کولونوسکوپی را برای بیمار تجویز می کند. در برخی موارد اگر علائم آشکار باشند بهترین دکتر درمان کلورکتال در تهران ، با دیدن نتیجه آزمایش خون نیز به وجود عارضه پی می برد. در ادامه بسته به این موضوع که بیماری تا چه اندازه پیشرفت داشته است ، با استفاده از داروها به درمان ان می پردازد. تاکنون روش های مختلفی برای درمان سرطان روده توسط متخصصان کلورکتال معرفی شده است که بهترین ان ها جراحی می باشد.

با شنیدن نام جراحی ، سوالات بسیاری در ذهن افراد به وجود می اید که دقیقا چه ناحیه ای تحت تاثیر پروسه درمانی قرار می گیرد ؛ در پاسخ باید گفت بسته به محل رشد سلول های سرطانی ، متخصص کلورکتال به حذف تومور ، غدد لنفاوی مجاور و غیره اقدام می کند. بسته به نواحی ای که تحت تاثیر جراحی قرار می گیرند ، روش های لاپاراسکوپی ، کولوستومی و Rifa استفاده می شوند. برخی موارد راه های مکمل حذف سلول سرطانی مانند شیمی درمانی و پرتو درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این روش های مکمل زمانی توصیه می شود که بعد از اتمام جراحی ، زائده های سرطانی به طور کامل رفع نشده باشند و با وجود آن ها احتمال عود کردن بیماری وجود داشته باشد. با این حال جای نگرانی وجود ندارد زیرا ، با مراجعه به متخصص متبحر کلورکتال ، گام های درمانی با موفقیت طی می شوند.

دکتر بواسیر چه تخصصی دارد ؟

متخصص کلورکتال و بیماری های مقعدی ، پزشکی است که در حوزه جراحی عمومی و یا گوارش دارای بورد تخصصی می باشد. به همین دلیل لازم است برای درمان مشکلات بواسیر یا شقاق در انتخاب پزشک دقت کافی داشته باشید. بهتر است در صورت مشاهده هر یک از علائم و نشانه های بیماری به پزشک متخصص در بیماری های مقعدی مراجعه نمایید تا روند بهبودی شما زیر نظر پزشک متخصص سپری شود. توصیه ما به شما این است که با پزشک خود صادق باشید و در مورد میزان فعالیت ، رژیم و عادت غذایی ، میزان فیبر مصرفی و غیره با پزشک صحبت نمایید.

روده بزرگ

روده بزرگ ، تقریبا یک متر و نیم بوده و در میان روده باریک و مخرج قرار گرفته است ؛ در واقع این عضو از بدن ، بخشی از لوله گوارش می باشد ؛ روده بزرگ ، تشکیل شده از قسمت های متفاوتی است که آسیب دیدگی هر یک از آن ها ، منجر به بروز اختلال در عملکرد روده می گردد. از وظیفه اصلی روده بزرگ ، باید به هدایت مواد هضم نشده به خارج از بدن اشاره کنیم.

بیماری های روده بزرگ

سرطان روده ، جزء شایع ترین بیماری های روده بزرگ بوده که در میان افراد بالای 50 سال بسیار رایج می باشد ؛ هنگامی که در روده بزرگ ، شیوع بیماری سرطان رخ می دهد می گویند بیمار ، مبتلا به سرطان کلورکتال شده است. این بیماری معمولا در افراد بالای 50 سال رخ می دهد و دلایل گوناگونی دارد ، ممکن است ارثی باشد یا طبق نظر بهترین متخصص کلورکتال در تهران ، به علت یکی از دلایل زیر :

 • مصرف سیگار و الکل
 • رژیم غذایی ناسالم
 • ورزش نکردن به اندازه کافی
 • چاقی در پهلو

با این حال این بیماری در میان جوانان نیز دیده می شود.

درمان بیماری های روده بزرگ با بهترین متخصص کلورکتال تهران

بیماری های روده ، در مراحل اولیه خوش خیم بوده و پس از گذشت مدتی بدخیم شده و علائم آن نمایان می شود ؛ لازم به ذکر است که تشخیص بیماری های روده ، ممکن است بسیار دشوار باشد ؛ به منظور این کار پزشک ، انجام آزمایشات متفاوتی ؛ از جمله کولونوسکوپی را تجویز می کند. در برخی از موارد تنها راه درمان بیماری های روده ، انجام جراحی بوده و از انجام روش های دیگر ، نتایج مطلوب دریافت نخواهد شد. به تمامی افراد توصیه می گردد به منظور جلوگیری از بروز عوارض جبران ناپذیر ، در صورت مشاهده هر گونه علائم غیر طبیعی ، سریعا به بهترین متخصص کلورکتال در تهران ؛ مراجعه کرده و تحت معاینه قرار گیرند ؛ چرا که برخی از بیماری های روده بسیار خطرناک بوده و در صورت عدم توجه به آن ، ممکن است منجر به مرگ افراد گردد.

متخصص کلورکتال در تهران - دکتر معتمدی

هزینه جراحی کولورکتال با بهترین متخصص بیماری های مقعدی در تهران

تعیین قیمت جراحی کلورکتال همانند سایر جراحی ها ، نیازمند بررسی عوامل بسیار و همچنین معاینات مورد نیاز توسط پزشک می باشد ؛ از این رو به افراد توصیه می گردد ، جهت آگاهی از هزینه قطعی جراحی کولورکتال ، به بهترین متخصص بیماری های مقعدی در تهران مراجعه کرده و تحت معاینه قرار گیرند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات